Drobní podnikatelé si budou muset napřesrok pořídit vlastní popelnice. Mělo by tak skončit vyhazování zbytků do cizích kontejnerů. Na tvrdších pravidlech pro zacházení s odpadky teď pracuje ministerstvo životního prostředí, které chystá nový zákon o odpadech.

Je totiž poměrně časté to, že například číšník v noci potají vybíhá ze zadního vchodu restaurace s pytlem v ruce a nacpe ho do popelnice vedlejšího domu. "Bohužel, tohle se běžně děje. Chceme novým zákonem nastavit stejná pravidla pro všechny," říká náměstek ministra životního prostředí Ivo Hlaváč, který má novelu na starost.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se