Vztahy mezi evropskými regulátory a největšími telekomunikačními skupinami v EU jsou už delší dobu napjaté. Tento týden se však rozpory prohloubily. Antimonopolní orgán totiž uvedl, že je znepokojen schůzkami představitelů pěti významných operátorů, neboť mohou vést k tajným dohodám.

Brusel žádá více informací o schůzkách, přezdívaných E5, konaných od roku 2010. Scházeli se na nich nejvyšší manažeři Deutsche Telekom, France Telecom, Telecom Italia, španělské Telefóniky a britského operátora Vodafone.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se