Miliardy dolarů utržené za populární iPhony a další výrobky se značkou Apple začnou téct k akcionářům. Vedení nejbohatší firmy světa se totiž rozhodlo poprvé porušit zásadu dodržovanou spoluzakladatelem firmy Stevem Jobsem po posledních 17 let a oznámilo, že začne vyplácet dividendu.

První podíl na zisku2,65 dolaru na akcii - dostanou akcionáři v červenci. Půjde o největší nárůst dividend v historii amerických burz. Při současné ceně akcie atakující 600 dolarů však dividendový výnos dosáhne jen 1,8 procenta, což je pod průměrem firem zařazených do indexu S&P 500.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se