Poprvé po sedmnácti letech dospěla společnost Apple k rozhodnutí, že má příliš mnoho peněz a že je ochotná se podělit s akcionáři. V zásadě však ani tak nejde o dlouhý čas, ale o změnu v managementu: zesnulý Steve Jobs, který znovunaskočil do Applu v roce 1997 v jeho nejhorším období, měl tak zafixovanou propast v hospodaření, že mu jakékoliv rozpouštění zisku připadalo jako svatokrádež. Dokud žil, mohli si akcionáři o dividendě tak maximálně povídat - zatímco cena jejich podílu utěšeně rostla.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se