Mezi firmou Apple a konkurenčními výrobci smartphonů propukla bitva. Všichni chtějí totiž prosadit, aby se všeobecným standardem pro SIM karty u další generace štíhlejších telefonů staly právě jejich šablony.
Apple se svou nabídkou vyrazil proti výrobci smartphonů Motorole Mobility (jehož právě kupuje Google), proti společnosti RIM (telefony BlackBerry) a proti Nokii. Apple prosazuje, aby se při výrobě nano-SIM karet, jež mají přijít v budoucnu, používal jeho standard. Nanotechnologie představují zásadní krok pro miniaturizaci smartphonů.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.







