Mezi firmou Apple a konkurenčními výrobci smartphonů propukla bitva. Všichni chtějí totiž prosadit, aby se všeobecným standardem pro SIM karty u další generace štíhlejších telefonů staly právě jejich šablony.

Apple se svou nabídkou vyrazil proti výrobci smartphonů Motorole Mobility (jehož právě kupuje Google), proti společnosti RIM (telefony BlackBerry) a proti Nokii. Apple prosazuje, aby se při výrobě nano-SIM karet, jež mají přijít v budoucnu, používal jeho standard. Nanotechnologie představují zásadní krok pro miniaturizaci smartphonů.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se