Největší česká automobilka Škoda Auto zaplatí na dani z příjmu za loňský rok 3,2 miliardy korun. To je méně, než by odpovídalo 19procentní sazbě daně. Stát jí totiž výrazně sleví.

Jedna z nejúspěšnějších českých firem tak čerpá vládní nabídku dotací a pobídek. Například výrobu nových převodovek MQ 100 podporuje stát slevou na dani ve výši půl miliardy korun, a Škodě se tak vrátí 40 procent nákladů na rozjezd výroby. Částkou 560 milionů pak Česko podporuje výrobu modelu Yeti v Kvasinách. Díky tomu, že Škoda začala v Mladé Boleslavi vyrábět motory, může využít dalších slev na dani v úhrnu 800 milionů korun.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se