První českou společností, která vydala dluhopisy ve Spojených státech, se stal ČEZ. Celkově si největší domácí energetická firma půjčila jednu miliardu dolarů, tedy téměř devatenáct miliard korun.
"Přes dluhopisy financujeme běžný provoz firmy, až dosud ale probíhala většina emisí v eurech," říká k transakci finanční ředitel firmy Martin Novák.
Společnost již v minulost třikrát vydala dluhopisy i v japonských jenech.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



