Podle výpočtů několika teoretických ekonomů měly aktivní investiční fondy zmizet v USA ze světa na konci šedesátých let. Mělo je nahradit investování za pomoci různých indexů. Jenže podílové fondy, kde manažeři aktivně nakupují a prodávají třeba akcie a snaží se získat vyšší výnos, než je průměr trhu, přežily. Je v nich dokonce více peněz než v jejich pasivních indexových bratříčcích. A to přesto, že jejich úspěšnost je v průměru po započtení všech nákladů chabá. Je to důkaz neracionality investorů?

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se