Podle výpočtů několika teoretických ekonomů měly aktivní investiční fondy zmizet v USA ze světa na konci šedesátých let. Mělo je nahradit investování za pomoci různých indexů. Jenže podílové fondy, kde manažeři aktivně nakupují a prodávají třeba akcie a snaží se získat vyšší výnos, než je průměr trhu, přežily. Je v nich dokonce více peněz než v jejich pasivních indexových bratříčcích. A to přesto, že jejich úspěšnost je v průměru po započtení všech nákladů chabá. Je to důkaz neracionality investorů?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




