Trio největších tuzemských bank opět prokázalo, že finanční krizí proplulo takřka bez újmy.
Všem třem (České spořitelně, ČSOB i Komerční bance) vzrostl v prvním čtvrtletí meziročně čistý zisk, a dohromady tak vydělaly 11,95 miliardy korun - o devět procent více než ve stejném období loňského roku. Podle analytika společnosti Cyrrus Marka Hatlapatky je příčina letošního úspěchu českých bank totožná - velká trojka těží jak z rostoucích úrokových marží (rozdíl mezi úrokovou sazbou u úvěrů a vkladů), tak z rostoucího objemu úvěrů.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



