Před vstupem Facebooku na burzu byl jeho zakladatel Mark Zuckerberg považován za 40. nejbohatšího člověka planety. Po dvou týdnech obchodování s akciemi sociální sítě ale mladík z první čtyřicítky nejbohatších lidí světa sestaveného agenturou Bloomberg vypadl a posunul se do další desítky.

Zuckerbergovo konto se propadlo spolu s akciemi Facebooku, jejichž hodnota se neustále snižuje. Kvůli tomu se Zuckerbergův majetek za poslední týden snížil o 1,5 miliardy dolarů (31 miliard korun).

Agentura Bloomberg přitom ještě v úterý odhadla výši Zuckerbergova konta na 14,7 miliardy dolarů. Pár dnů před tím, 25. května, se jmění zakladatele Facebooku odhadovalo na 16,2 miliardy dolarů.

Facebook vstoupil na burzu 18. května s upisovací cenou akcií 38 dolarů. V první den obchodování ale hodnota akcií oproti očekávání investorů nevzrostla a v dalších dnech se začala strmě propadat. V úterý v poledne klesla cena akcií sociální sítě na 29,50 dolaru, takže na upisovací hodnotu ztrácely už 20 procent.

Zuckerberg není jediný, jehož majetku po vstupu Facebooku na burzu trh ukázal palec směřující dolů. Podle americké televize CBS mají také čtyři z 20 nejmladších miliardářů svůj majetek ve velké míře navázaný na Facebook.

Osmadvacetiletý podnikatel v den úpisu prodal 30,2 milionu akcií, a vydělal tak 1,1 miliardy dolarů. Stále mu ale zbývá dalších 503,6 milionu akcií Facebooku.