Když jsem vloni zvítězil ve výběrovém řízení na ředitele Fakultní Nemocnice Na Bulovce, byly přede mnou dva úkoly: připravit nemocnici na proces odfakultnění a také postupně realizovat a spolupodílet se na procesu převodu Bulovky na městskou nemocnici. Nebral jsem přívlastek městská jako něco pejorativního, domnívám se, že je lepší být špičkovou a jedinou metropolitní nemocnicí než opomíjenou fakultní.

Samotný proces změny zřizovatele přišel lékařům a zájemcům osobně vysvětlovat i předseda parlamentního Výboru pro zdravotnictví Boris Šťastný. Vše se zdálo poměrně jasné a srozumitelné, i když procesně jsme byli vlastně na začátku - souhlas městské rady, poté zastupitelstva, pak audit v nemocnici, k tomu zvláštní zákon o převodu na město a nakonec opět souhlas pražských zastupitelů. Sice dlouhý proces, nicméně zcela logický. Převádět ze státu na město organizaci s rozpočtem dvě miliardy nemůže být hurá akce.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se