Tragický příběh československé hokejové reprezentace mají milovníci sportovní historie v paměti, pro ostatní snad postačí následující připomínka: v roce 1950 byli členové hokejové reprezentace, kteří posbírali několik medailí z olympiád a mistrovství světa, odsouzeni ve vykonstruovaném procesu za vlastizradu a uvězněni k dlouholetému kriminálu. Nejhůře z nich dopadl brankář Bohumil Modrý, přezdívaný Bóďa: dostal patnáct let, z nichž si třetinu odseděl, respektive "odmakal" v jáchymovských uranových dolech. Po propuštění na amnestii ho rodina téměř nepoznala: z otrocké práce se vrátil na kost vyhublý a jako nemocný rakovinou si užil svobodu jenom několik let, než v roce 1963 na následky ozáření zemřel.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se