Telekomunikační firma Telefónica chce od září v Česku motivovat matky k brzkému návratu do práce. Pokud se po mateřské dovolené, tedy po 28 týdnech, vrátí zpět na svou pozici, dostanou osm tisíc korun k platu navíc. A to až do doby, kdy budou dítěti dva roky.

Telefónica chce umožnit návrat všem zaměstnankyním, třeba i operátorkám v call centru. Účty skládat nebudou. "Jestli bude dítě hlídat placená chůva nebo zadarmo babička, to neřešíme," říká mluvčí firmy Hany Farghali.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se