Telekomunikační firma Telefónica chce od září v Česku motivovat matky k brzkému návratu do práce. Pokud se po mateřské dovolené, tedy po 28 týdnech, vrátí zpět na svou pozici, dostanou osm tisíc korun k platu navíc. A to až do doby, kdy budou dítěti dva roky.
Telefónica chce umožnit návrat všem zaměstnankyním, třeba i operátorkám v call centru. Účty skládat nebudou. "Jestli bude dítě hlídat placená chůva nebo zadarmo babička, to neřešíme," říká mluvčí firmy Hany Farghali.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






