Na českém telekomunikačním trhu se schyluje k bouři. Roky prakticky zamrzlou soutěž má rozhýbat nový člen regulačního úřadu Robert Pelikán. Experta na hospodářskou soutěž včera do vedení Českého telekomunikačního úřadu navrhl ministr průmyslu Martin Kuba (ODS).
"Neříkám, že na trhu neprobíhá žádná soutěž, ale je taková líná. Bojuje se o lem nejcitlivějších spotřebitelů. Nikoliv o velkou masu, která je stabilně držena jednotlivými operátory," uvedl v rozhovoru pro HN Pelikán. Podle něj se především nemá regulátor bát jít do sporu s operátory. "ČTU se nesmí bát. Regulátor, který nemá žádné spory s regulovanými, je špatný regulátor," dodal.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.







