Úřad pro ochranu hospodářské soutěže včera udělil Telefónice pokutu 93 milionů korun za zneužívání dominantního postavení na trhu pevných telefonních linek pro podnikatele v letech 2001 a 2002. Firma tak má znovu platit za problémy, které jsou dědictvím z dob monopolního Českého Telecomu.
Společnost měla v rozhodující době liberalizace českých telekomunikací bránit vstupu alternativních operátorů na trh. Zákazníky si tehdejší Telecom vázal pomocí exkluzivních a nevypověditelných smluv, cenových plánů a retenčních programů s cílem udržet si zákazníky na úkor konkurence. Měl používat i zakázané věrnostní rabaty za stanovené množství odebíraných služeb.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



