Úřad pro ochranu hospodářské soutěže včera udělil Telefónice pokutu 93 milionů korun za zneužívání dominantního postavení na trhu pevných telefonních linek pro podnikatele v letech 2001 a 2002. Firma tak má znovu platit za problémy, které jsou dědictvím z dob monopolního Českého Telecomu.

Společnost měla v rozhodující době liberalizace českých telekomunikací bránit vstupu alternativních operátorů na trh. Zákazníky si tehdejší Telecom vázal pomocí exkluzivních a nevypověditelných smluv, cenových plánů a retenčních programů s cílem udržet si zákazníky na úkor konkurence. Měl používat i zakázané věrnostní rabaty za stanovené množství odebíraných služeb.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se