Evropská komise navrhla čtyřicetiprocentní kvóty pro ženy ve vedení firem a v Čechách máme jasno. Je to další důkaz voluntarismu nezvolené bruselské oligarchie, která svou pomýlenou představu o světě vnucuje nám, v tradici zakotveným Středoevropanům, jež k odporu vůči sociálnímu inženýrství opravňuje čtyřicetiletá zkušenost s komunistickou destrukcí svobody.

Jenže pomalu. Co když na úvaze o vyšším zastoupení žen v řídicích pozicích přece jen něco je? Položil jsem tuhle otázku vzdělanému auditoriu a krom odpovědí typu: "Jistě, přispělo by to ke zlepšení nabídky sexu na pracovišti", jsem získal i inspirativnější podněty. Třeba, že se o problému alespoň začne mluvit. Protože pokud jsou ve výkonných orgánech významných firem v Česku jen čtyři procenta žen, pak je to opravdu nepoměr, který se nedá vysvětlit jen jakousi genderovou "přirozeností."

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.