Radek Malý

Světloplaší

Host 2012, 102 stran

PRŮMĚRNÁ DÁVKA MALÉHO TMY

Takhle si poezii představuje ten, kdo ji nečte: krátká čtyřverší, důsledně rýmovaná, s častými zmínkami o počasí. Zadumání na samé hraně sentimentu. S takto obecně přístupným rámcem však Radek Malý pracuje pouze jako se základním kamenem. Zvířená úzkost a občanský neklid se na ztišeném pozadí zrcadlí o to osudověji. Malého Osudová tak může znít skutečně pianissimo. Krok s básníkem drží typograf Martin Pecina. Jeho práce s paginací, průseky na obálce či barvami podrží básně, pokud je třeba, těsně nad hladinou sladké bažiny medu. Naopak tam, kde Malý vidí "průměrnou dávku tmy," ustupuje ochotně do pozadí. Šťastné souznění.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.