Za rozbřesku dne 3. prosince 2008 mě unesla skupina ozbrojených mužů a žen a odvezla mě do tajného zadržovacího centra. Z mého domu v Harare mě odvlekli bosou, v noční košili a bez lékařem předepsaných brýlí. Jako bojovnice za lidská práva v Zimbabwe, která řídila Zimbabwský mírový projekt - organizaci, která monitoruje a dokumentuje politické násilí -, jsem se předešlého dne účastnila schůzky k zahájení šestnácti dnů aktivismu proti genderově zaměřenému násilí na ženách a dětech. Na tomto setkání jsem hovořila o velkém počtu žen, které se v předchozích měsících, v předvečer prezidentských voleb, staly terčem politického násilí.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se