Společnost PPF miliardáře Petra Kellnera sníží své zadlužení a uvolní si tak ruce pro velké investice v realitách a energetice. Umožní to včera oznámená dohoda mezi PPF a Generali, největší italskou a třetí největší evropskou pojišťovnou. Kellner prodal svůj 49% podíl ve společném podniku s Generali, což znamená, že klenot impéria PPF - Česká pojišťovna - přejde zcela do italských rukou.

V rámci smlouvy, kterou schválilo noční mimořádné zasedání představenstva Generali, dojde k dalším majetkovým přesunům. Italové získají většinu aktiv holdingu Generali PPF vzniklého před pěti a tři čtvrtě roku. Česká skupina posílí své pozice na pojišťovacích trzích východní Evropy a zbaví se jednoho bolehlavu: ruské banky Ingosstrach. O zhodnocení své investice (spolu s Generali držela 38,5 procenta) se dlouhodobě pře s majoritním vlastníkem Ingosstrachu, oligarchou Olegem Děripaskou.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.