Bývalý ředitel britské banky Barclays Bob Diamond dostal v roce 2010 v základním platu 250 tisíc liber. Na bonusech ale získal 6,5 milionu.
To už by se nemohlo stát, pokud by vstoupil v platnost návrh na omezení odměn pro bankéře, který nyní postupuje evropským legislativním procesem.
Návrh počítá s tím, že roční odměny bankovních manažerů nebudou moci přesáhnout výši jejich ročního základního platu. Jen při výjimečných situacích může být poměr 2:1, ale musí ho schválit tři čtvrtiny akcionářů.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



