Bývalý ředitel britské banky Barclays Bob Diamond dostal v roce 2010 v základním platu 250 tisíc liber. Na bonusech ale získal 6,5 milionu.

To už by se nemohlo stát, pokud by vstoupil v platnost návrh na omezení odměn pro bankéře, který nyní postupuje evropským legislativním procesem.

Návrh počítá s tím, že roční odměny bankovních manažerů nebudou moci přesáhnout výši jejich ročního základního platu. Jen při výjimečných situacích může být poměr 2:1, ale musí ho schválit tři čtvrtiny akcionářů.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se