Směrnice o energetické náročnosti budov požaduje, aby počínaje rokem 2020 nové budovy v zemích EU měly téměř nulovou spotřebu, což splňují především tzv. pasivní domy. O dva roky dříve než pro stavitele soukromých domů však nová povinnost nastane pro veřejné budovy. Nové zákony se dotknou také majitelů stávajících nemovitostí: pokud budou chtít dům či byt prodat nebo pronajmout, budou muset mít průkaz energetické náročnosti budovy, tzv. energetický štítek s informací, jakou spotřebu energie nemovitost má.

Zbývá vám ještě 95 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se