Směrnice o energetické náročnosti budov požaduje, aby počínaje rokem 2020 nové budovy v zemích EU měly téměř nulovou spotřebu, což splňují především tzv. pasivní domy. O dva roky dříve než pro stavitele soukromých domů však nová povinnost nastane pro veřejné budovy. Nové zákony se dotknou také majitelů stávajících nemovitostí: pokud budou chtít dům či byt prodat nebo pronajmout, budou muset mít průkaz energetické náročnosti budovy, tzv. energetický štítek s informací, jakou spotřebu energie nemovitost má.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



