Výroční cenu Magnesia Litera včera večer na Nové scéně pražského Národního divadla vyhrála "pozitivní diskriminace". Ta může souviset s tři roky starými úpravami pravidel nejsledovanější české literární ankety. Pořadatelé ceny jimi chtěli víc podpořit českou tvorbu.

Litery tak včera získaly hned čtyři české romány: Rybí krev Jiřího Hájíčka, Stropy Zuzany Brabcové, Lístek na cestu z pekla Jaroslava Žváčka a také Žítkovské bohyně Kateřiny Tučkové, které sice nebyly nominovány, ale cenu jim přiřkla čtenářská anketa. Pro román hlasovalo kolem devíti set čtenářů z osmi tisíc zúčastněných. Podle Pavla Mandyse z pořádajícího občanského sdružení Litera je to nejvíc ze všech dosavadních ročníků. Prozatímním vrcholem bylo zhruba pět set hlasů.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.