Doplňující volby do zemského sněmu vyhrál na pražských Vinohradech v červnu 1911 Václav Choc se 3215 hlasy. Stalo se tak díky tomu, že strana národně sociální zvolila "nemravný kompromis" (cituji dobový tisk) a bez ohledu na smýšlení svých voličů se spojila se stranou svobodomyslnou. Kartel, dnes bychom řekli koaliční smlouva, zafungoval. Choc převálcoval všechny konkurenty - a to Emanuela Škatulu (917 hlasů) ze sociální demokracie, Alexandra Richtera (474 hlasů) za německé kandidáty, Viktora Dyka (205 hlasů ) ze strany státoprávní a Josefa Vítka (126 hlasů) za křesťanské demokraty. Na Jaroslava Haška, jenž svou kampaň vedl v hostinci Kravín osobitým způsobem, při oficiálním počítání ani nedošlo.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 60 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.