Krize v rafinérském průmyslu nastoupila sice později, ale o to tvrdší dopady aktuálně má. Státní distributor paliv ČEPRO ohlásil za loňský rok pokles hrubého zisku o 22 procent na 642 milionů korun. Letos by se měl podle odhadu společnosti snížit na méně než polovinu.
"Spotřeba benzinu od roku 2007 poklesla zhruba o pětinu, naopak spotřeba nafty ve stejném období stagnovala," uvedl generální ředitel ČEPRO Jan Duspěva. Spotřeba nafty ve stejném období stagnovala. Podle Duspěvy je pokles částečně způsoben ekonomickou recesí a částečně i přirozeným vývojem: "Energetika je čím dál méně náročná na spotřebu, navíc se objevují alternativní zdroje, které postupně zabírají určitý koláč spotřeby."
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



