Fotografie

Ondřej Němec získá cenu Revolver Revue za snímky z normalizace

Cenu Revolver Revue dostane letos fotograf Ondřej Němec za soubor fotografií z normalizačních let. Němec cenu převezme ve čtvrtek. Soubor oceněných snímků byl donedávna širší veřejnosti neznámý, výběr z něj byl poprvé uveřejněn letos v 91. čísle Revolver Revue a připravuje se jeho knižní edice.


Výstavou Gustava Klimta se do Musea Kampa vrátí život

Pražské Museum Kampa, které patří k povodněmi nejvíce postiženým kulturním institucím, se pro návštěvníky částečně otevře na konci června. V prvním a druhém patře začne výstava děl Gustava Klimta.

 

Koncert

CocoRosie zvučí v Arše

Sestry Bianca a Sierra Casady neboli CocoRosie, se po roce vracejí do Prahy. Už zítra vystoupí v Divadle Archa, kde představí desku Tales of A Grass Widow. Americká dvojice proslula ležérním mixem elektroniky a exotiky i divokými přebaly alb. Jejich desku Noah's Ark se třemi souložícími jednorožci zařadil britský tisk mezi nejděsivější obaly vůbec.


Vysoká škola uměleckoprůmyslová se vrací k logu UMPRUM

Přesně týden potrvá přehlídka diplomových prací designérů, architektů nebo šperkařů, které vysílá do světa pražská Vysoká škola uměleckoprůmyslová. Výstava začne pozítří pod novým logem školy UMPRUM.

 

Výstava

100 tisíc lidí

Výstavu plakátů Alfonse Muchy vidělo v pražském Obecním domě téměř sto tisíc. Stotisícího návštěvníka očekávají pořadatelé dnes.

 

Divadlo

Komedie chystá Past

Česká premiéra hry polského autora Tadeusze Rózewicze Past bude první premiérou příští sezony pražského Divadla Komedie, kde před rokem vystřídalo soubor Dušana Davida Pařízka Divadlo Company.cz. Inscenaci už zkouší režisér Vojtěch Štěpánek. Past je tragikomická koláž o konci světa, o strachu ze smrti, ale i o úlevě a klidu, který smrt přinese.

 

Divadlo

 

Nechceme Redutu dramaturgicky otáčet, měla by zůstat protiváhou Mahenovy činohry a alternativou ke klasickému repertoáru.
Petr Halberstadt


STŘÍDÁNÍ
Program brněnské Reduty bude v příští sezoně koordinovat Petr Halberstadt. Nahradí Petra Štědroně, který odchází do pražského Divadla Na zábradlí.
FOTO: ND BRNO