Před třiadvaceti lety pronesl Václav Havel ve svém novoročním projevu památnou větu: "Naše země nevzkvétá." O sedm let později popsal atmosféru v naší zemi ještě o něco peprněji - slovy "dusno a blbá nálada". Od pádu komunismu uplynulo bezmála čtvrt století; máme svobodu slova i pohybu, tržní hospodářství, kulturu bez cenzury a domovní výbory bez udavačů, přesto se Češi stále kaboní. Na otázku "Jak se máš?" se tady v české kotlině běžně odpovídá "Stojí to za starou bačkoru." Čím to, že jsme tak zamračení a negativní? Odkud pramení naše blbá nálada a co ji neustále přiživuje?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



