Kdo jiný než právě Egypťané by měl vědět, že co se člověku neznalému věci může na první pohled jevit jako katastrofa, je z dlouhodobého hlediska požehnání. Po tisíciletí vystupoval Nil v létě z břehů a pohlcoval okolní pole. Když však ustoupil, zanechal po sobě úrodnou naplaveninu, bez níž by nebyla možná příští bohatá sklizeň. Proto se staří Egypťané na záplavy vždycky těšili, proto pro ně ustavili zvláštního boha. (S přízviskem "otec bohů".)

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se