Motto "Náš zákazník - náš pán" je staré jak Baťovy cvičky a zná ho každý Čech. Tomáš Baťa, tedy muž, který těmito slovy shrnul svůj zákaznický přístup, dobyl celý svět. S trochou nadsázky by se dalo říct, že ačkoli se o takzvané zákaznické zkušenosti začalo v manažerských kruzích mluvit až v 80. letech, my Češi jsme v tomto ohledu měli za ušima už na začátku 20. století. Ostatně náš podnikatelský věhlas v době první republiky je toho důkazem. Proč je tedy tak těžké na tuto tradici navázat? Proč, když se v Čechách zeptáte na obchod, banku, pojišťovnu či jakýkoli jiný byznys, kde je radost být zákazníkem, se vám pravděpodobně dostane doporučení akorát tak na příjemnou kavárnu?

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se