Nový ministr zemědělství Miroslav Toman měl hodně razantní nástup. Během pár dnů po převzetí klíčů od resortu provedl zřejmě nejdůkladnější čistku ze všech prezidentových ministrů.

Pro nikoho, kdo Tomana sledoval v minulosti, to ovšem nemohlo být žádným velkým překvapením. Ještě jako prezident Potravinářské komory ČR totiž tvrdě kritizoval narůstající počet úředníků ministerstva, kteří ve svém předchozím profesním i politickém životě neměli se zemědělstvím nebo potravinářstvím mnoho společného. Diskuse o tom, zda mají stát řídit spíše politici nebo odborníci, představuje ostatně dělící názorovou linku v hodnocení veřejnosti týkající se celého kabinetu Jiřího Rusnoka, včetně toho, kteří odborníci jsou ti praví. A zda odborníci, kterými jsou obvykle míněni lidé pocházející z prostředí, kterému mají sami velet, nemohou své znalosti ve prospěch lidí, firem či organizací v oboru jim blízkých zneužít.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.