Sociální demokraté sázejí před blížícími se volbami znovu na téma zdravotnictví. Tentokrát však nemá jít o rušení třicetikorunového poplatku, ale o daňovou změnu, která by o pětinu zlevnila léky a zdravotnické pomůcky."Debatujeme o tom, že by byly léky a zdravotnické potřeby úplně osvobozeny od daně," popsal HN v rozhovoru ekonomický expert ČSSD Jan Mládek celkem revoluční myšlenku. Teď jsou daňové sazby na medicínské produkty stejné jako na vše ostatní - 15 a 21 procent. Taková operace by okamžitě uspořila nemocnicím a pojišťovnám až deset miliard korun ročně.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









