Sociální demokraté sázejí před blížícími se volbami znovu na téma zdravotnictví. Tentokrát však nemá jít o rušení třicetikorunového poplatku, ale o daňovou změnu, která by o pětinu zlevnila léky a zdravotnické pomůcky."Debatujeme o tom, že by byly léky a zdravotnické potřeby úplně osvobozeny od daně," popsal HN v rozhovoru ekonomický expert ČSSD Jan Mládek celkem revoluční myšlenku. Teď jsou daňové sazby na medicínské produkty stejné jako na vše ostatní - 15 a 21 procent. Taková operace by okamžitě uspořila nemocnicím a pojišťovnám až deset miliard korun ročně.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se