Ulicemi se prohánějí extremisté a pořádají zastrašující pochody na Romy. Ponechme stranou diskusi, zda Romové jsou či nejsou nepřizpůsobiví, zda berou ostatním sociální dávky a další argumenty, které mají tyto pochody legitimizovat. Soustřeďme se na formu diskuse, která nahrává těm, kdo neváhají použít násilí.

Z úst televizních komentátorů slyšíme, že jde o "protiromské demonstranty", tedy o občany, kteří vyjadřují svůj názor. Proti nim stojí takzvaní "příznivci Romů", tedy druhá názorová skupina. Ideu jakéhosi legitimního střetu podporuje i řada politiků svými vyhýbavými reakcemi.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se