Sociální demokraté rádi tvrdí, že regulační poplatky vytvářejí bariéru v přístupu k péči, a chtějí je proto zrušit. Minimálně na pohotovosti je to ale přesně naopak: lidí tam chodí čím dál víc - a klidně i s běžnou bolestí zad. Počet ošetření stoupl jen za poslední dva roky o třetinu.

"Pacienti přijdou po svých a komplikují tu ošetřování akutních, život ohrožujících stavů. Svého lékaře přitom předtím ani nenavštívili," popisuje Jiří Vondra z Krajské zdravotní, která sdružuje severočeské nemocnice.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se