Sociální demokraté rádi tvrdí, že regulační poplatky vytvářejí bariéru v přístupu k péči, a chtějí je proto zrušit. Minimálně na pohotovosti je to ale přesně naopak: lidí tam chodí čím dál víc - a klidně i s běžnou bolestí zad. Počet ošetření stoupl jen za poslední dva roky o třetinu.
"Pacienti přijdou po svých a komplikují tu ošetřování akutních, život ohrožujících stavů. Svého lékaře přitom předtím ani nenavštívili," popisuje Jiří Vondra z Krajské zdravotní, která sdružuje severočeské nemocnice.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






