Stavba dvou nových bloků v Jaderné elektrárně Temelín má být největším a nejdražším projektem v historii České republiky. Ale také jedním z nejriskantnějších. Objevují se dokonce hlasy, které tvrdí, že pokud vláda polostátnímu ČEZ negarantuje výkupní ceny elektřiny, mohla by dostavba druhou největší českou společnost výrazně ohrozit. Případné garance naopak pocítí firmy a lidé na účtech za elektřinu.

"Bez garancí je dostavba Jaderné elektrárny Temelín zcela nerentabilní," říká analytik J&T Banky a minoritní akcionář ČEZ Michal Šnobr, který varuje jak před vývojem evropského trhu s elektřinou, tak před rozdíly energetických koncepcí jednotlivých zemí Evropské unie. "Pokud budou ČEZ nebo politici tato rizika přehlížet, může se stát, že při komplikacích s dostavbou Temelína doženou ČEZ k zásadním existenčním potížím nebo nutnosti výprodeje většiny jeho majetku," dodává.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.