Milá Zdeno,
fotkami z minulých dob se probírám většinou, jen když ode mě někdo něco potřebuje. Ale je mezi nimi jedna, k níž se velmi rád vracím i bez takového popudu: naše možná poslední fotografi e s Josefem Škvoreckým.

Sedíme roku 1990 na lavičce ve Varšavě, kam nás pozvala jakási polská literární společnost k besedě o Josefově díle. Překvapilo nás, že polští čtenáři byli o Josefových románech informováni možná líp než ti u nás doma. Ale především na mě zapůsobil Tvůj komentář při fotografování: "Tak jsem se na vás na tom pódiu koukala a říkala jsem si: Jak dlouho já tyhle dva dědky ještě nechám takhle povídat? Zatím to pořád ještě jde, dobrý, ale až to jednou jít přestane, někdo jim musí říct, aby toho včas nechali a neztrapňovali se."

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.