Poslední kilometry silnice do Žítkové vedou hlubokými bukovými lesy. Když tam konečně dorazíte, zjistíte, že domky jsou rozházené daleko od sebe a zapadlé v kopcích, takže vůbec nepostřehnete, kde obec začíná a končí. Čekáte pár stařičkých stavení, a tak vás překvapí, jak s chaloupkami ostře kontrastuje moderní budova obecního úřadu, velkoryse pojatý čtyřhvězdičkový hotel pro turisty a o něco skromnější, ale pořád velice elegantní penzion vybudovaný ze staré školy, která byla první v Moravských Kopanicích.Na recepci trochu nervózně požádám o slíbený kontakt na pamětníka či pamětnici bohyní. Z knížky Kateřiny Tučkové vím, že ani bohyně nepřijaly každého, zvlášť ne toho, kdo působil moc sebejistě. Naštěstí dostanu jméno i směr, kterým se mám vydat.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.