Podle odborníků se česká ekonomika nachází v recesi už po šest čtvrtletí, kumulativní pokles HDP dosáhl 3,1 %. Letos poprvé se ve druhém čtvrtletí naše ekonomika dostala slovy některých ekonomů z recese, HDP bylo "v černých číslech". Na základě toho se objevila záplava zpráv, že recese končí a oživení by mělo pokračovat.

Analytici RB očekávají, že letošní rok ještě skončí, kvůli velkému propadu v prvním kvartále, poklesem HDP ve výši 0,7 %; v následujících letech by mělo přicházet oživení. Podle nich by se mohla v roce 2015, případně v roce 2016, ekonomika přibližovat k tříprocentnímu růstu HDP.

Zbývá vám ještě 95 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se