Prakticky ze dne na den stoupla cena asfaltu o 400 korun na tunu, když předtím jedna tuna přišla na 12 až 13 tisíc Kč. Asfalt, který ve velkých objemech dovážejí silničářské firmy, zdražil po nedávné intervenci České národní banky, která výrazně oslabila korunu.
"Pro nás je to obrovský problém, naprosto kardinální. Nejsme exportéři, hodně věcí dovážíme a teď se nám to hodně prodraží. Obávám se, že na ekonomiku naší společnosti to bude mít těžké dopady," uvedl pro HN například jednatel firmy Swietelsky stavební Petr Čížek. "Navíc my nejsme prodavači elektroniky, kteří si zvednou cenu a jedou dál. My máme dopředu nasmlouvané zakázky a nemůžeme si jen tak svévolně zvýšit ceny. K tomu je potřeba připočítat tvrdý konkurenční boj na českém trhu. Takže všechno se to promítne pouze do našich nákladů," říká Čížek.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



