Michal Horáček je mužem, který si klade velké cíle a umí se s nimi porvat tak statečně, že samotný boj je často silnější než vítězství. Koneckonců, které vítězství nebo prohra jsou absolutní? Horáčkovo nové album Český kalendář je toho dokladem ještě silnějším, než byl předchozí souboj s nepochopením veřejnosti jménem scénický lyrikál Kudykam.

Respektovaný textař si ve dvaatřiceti písních nové desky zvolil nelehký úkol zachytit alespoň něco z podstaty české duše na mapě české krajiny od zimy do zimy. A tak jako roční doby mají své šedé i slunečné dny, tak také podstata češství vytváří v Horáčkově interpretaci pestrou paletu barev. Pokud svým dílem chtěl vyjádřit, že na rozdíl od všech mudrlantů, kteří vidí na Češích jen to špatné, nejsme dobří ani špatní, tak zvítězil. Naše země trpí tím, že nemá žádnou dlouhodobou vizi své budoucnosti. Možná že Český kalendář je jedním ze základních kamenů budoucí diskuse kudy a kam.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.