V roce 2007 pracovalo v brněnské stavební firmě Unistav 550 zaměstnanců. Vleklé krizi ve stavebnictví ale nakonec Unistav, podobně jako spousta dalších firem v oboru, odolat nedokázal. Musel začít propouštět a na konci loňského roku už ve firmě zbyla pouhá třetina lidí. Společnost dokonce musela zrušit jednu divizi monolitických konstrukcí, v níž bylo 80 pracovníků.

Krize se projevila i v hospodářských výsledcích - čistý zisk Unistavu se v loňském roce meziročně snížil o 60 procent na 21,8 milionu korun.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se