Federální vláda Spojených států amerických se zbavuje zbytku svého podílu v největší domácí automobilce General Motors. Program finanční výpomoci, která putovala k americkým automobilkám v době krize, se tak chýlí ke konci. Přestože hlavní cíl - tedy zachránit automobilový průmysl a ušetřit jeho zaměstnance - se podařilo naplnit, státní pokladna na záchranném balíčku výrazně prodělala. Z celkových 80 miliard dolarů (zhruba 1,6 bilionu korun), které ministerstvo financí do záchrany automobilek vložilo, se prozatím vrátilo jen 54,6 miliardy dolarů.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



