Federální vláda Spojených států amerických se zbavuje zbytku svého podílu v největší domácí automobilce General Motors. Program finanční výpomoci, která putovala k americkým automobilkám v době krize, se tak chýlí ke konci. Přestože hlavní cíl - tedy zachránit automobilový průmysl a ušetřit jeho zaměstnance - se podařilo naplnit, státní pokladna na záchranném balíčku výrazně prodělala. Z celkových 80 miliard dolarů (zhruba 1,6 bilionu korun), které ministerstvo financí do záchrany automobilek vložilo, se prozatím vrátilo jen 54,6 miliardy dolarů.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se