Zatímco třeba v Itálii nebo Rakousku je to naprosto běžná záležitost, v Česku se zatím počty veřejných bezobslužných čerpacích stanic pohybují v řádu několika desítek. A v dohledné době rozhodně nebudou přibývat závratným tempem. V celé Evropě přitom těchto pump funguje zhruba 11 tisíc.
"Myslím si, že každá větší firma má několik svých pump ztrátových. A zatím váhají, kterou z nich předělat na bezobslužnou. Problém může být i v dohodě s nájemcem, který má určitý podíl z prodeje takzvaného suchého zboží," říká Miroslav Stříbrský, ředitel společnosti Unicode Systems, která se zabývá začleněním platebních terminálů u čerpacích stanic.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



