Mezi Prahou a Moskvou jezdí od včerejška opět přímý vlak. Dosud museli cestující čekat v Bohumíně, kde se vagony připojovaly k jinému vlaku.

Spojení se výrazně urychlí i díky vypuštění zastávky ve Varšavě. Do Moskvy tak dorazí dokonce o 6,5 hodiny rychleji než dosud. Cesta nově zabere 28 hodin při cestě do Prahy a 27 a půl hodiny v opačném směru. Přímý vlak ale přináší i omezení. Nebude již jezdit denně jako dosud. Z Prahy vyjede pouze třikrát týdně.

V současnosti využívá spoje mezi oběma městy 200 až 240 pasažérů, do budoucna může toto číslo vzrůst až na 400 cestujících. Vlak, který provozují Ruské dráhy, v současnosti tvoří starší východoněmecké vagony Ruských drah. Do budoucna ale dopravce slibuje nasadit nově vyrobené vagony od firmy Siemens z let 2012 a 2013.

Ceny pro dospělé začínají na 5653 korunách u jízdenky pro druhou třídu v oddíle se třemi lůžky. Jízdenka do první třídy v oddíle pro jednoho cestujícího vyjde na 9898 korun, uvedly České dráhy, které pro ruského dopravce zajišťují část služeb.

Konkurencí vlakům s označením EuroNight Vltava jsou letadla, ta cestu mezi městy zvládnou za dvě a půl hodiny. Cenově jsou přitom srovnatelná.


PŘED CESTOU
Vlak EuroNight Vltava vyjel včera poprvé z Prahy do Moskvy. A cestující čekala jízda dlouhá přes 27 hodin. Vlak v současnosti tvoří starší východoněmecké vagony Ruských drah. V budoucnu je mají nahradit nové vagony od Siemensu.
FOTO: ČTK

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist