Po všem tom kličkování před policisty a uhýbání nabitým revolverům je Keith Richards stále naživu. K ušatému kytaristovi Rolling Stones se lísá smrt každých pár roků, jenže řečený Keef je povahou tak trochu pirát, strašidelná kostní kresba ve tváři, místo kabátů peleríny vlající jako černá křídla. Dnes jako by říkal: Přežiji všechno.

Tento muž, jenž snad za celý život nevyndal cigaretu z pusy a porušil nejméně devět přikázání, se dál škrábe ve svých jizvách a ještě pořád si hraje s noži. Chutě do života má, jako by stárnul opačně, a přitom ve středu oslavil už sedmdesáté narozeniny.

Také rocková materie, jež "Stouny" drží pohromadě, se po letech zdá znovu nepřetrhnutelná. Do sestavy se vrátil kytarista Mick Taylor, Richards s gustem dokončuje novou sólovou desku a na jaře se s Kameny povalí do Abú Dhabi i Singapuru.

Nynějšímu velkému návratu předcházely dvě dekády, kdy se Stouni naopak zdáli odepsaní. Bubeník Charlie Watts? Rakovina a chemoterapie, po níž mu zpěvák Mick Jagger, starostlivý jako maminka, každý večer přával dobrou noc. Druhý kytarista Ronnie Wood? V roce 1990 si zlámal nohy při autonehodě a ještě vloni kvůli tomu šel opět pod skalpel. Původní basista Bill Wyman? Sestavu opustil nadobro v třiadevadesátém a letos už jen jako host Stounů definitivně zaplašil myšlenky na návrat.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se