Pokutu ve výši šest milionů korun dostala loni jedna z pracovních agentur. Místo, aby pracovníky zaměstnávala a následně vysílala do firem, najímala je na živnostenský list. Uložená pokuta je vůbec největší, která dosud za švarcsystém padla.

Letos kontrol ubude, ministerstvo financí ale chystá nový software, který pomůže lépe je zacílit. "Jedná se o program společnosti SAS, která se zabývá řešeními pro boj s podvody, " řekl HN náměstek generálního inspektora Státního úřadu inspekce práce Jiří Macíček. "Ministerstvo financí v tuto chvíli software testuje," doplňuje.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se