To ráno vypadá jako z pohádky. Zamrzlá řeka, roubené chalupy i borovice limby, všechno utopené po kolena ve třpytivém sněhu. Sibiřská vesnice Tělbes v Kemerovské oblasti, čtyři tisíce kilometrů na východ od Moskvy, by mohla být kulisou ve filmu Mrazík. Kdo zná Rusko, ví, že nejkrásněji tu je právě v zimě.

Osmadvacetiletý šlachovitý Jegor Suzdalcev vybíhá z chalupy a v pětadvacetistupňovém mrazu hupsne nahý do díry v ledu. Ponoří se tak, že mu vykukují jenom dlaně. Je 19. ledna a v pravoslaví si připomínají Ježíšovo pokřtění.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se