Letošní pětadvacáté výročí pádu komunismu se bude v Evropě slavit na nejvyšší diplomatické úrovni, přičemž oslavy vypuknou již v červnu.

Plán je takový, že pětice prezidentů - z Česka, Maďarska, Německa, Polska a Slovenska - se vzájemně zúčastní připomínek událostí z roku 1989 v každém z těchto států. "Oslavy se uskuteční vždy v rámci výročí nějaké významné události v dané zemi. Řetězec oslav začne v červnu ve Varšavě," potvrdil informaci HN Hynek Kmoníček, šéf zahraničního odboru Hradu.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se