Letošní pětadvacáté výročí pádu komunismu se bude v Evropě slavit na nejvyšší diplomatické úrovni, přičemž oslavy vypuknou již v červnu.
Plán je takový, že pětice prezidentů - z Česka, Maďarska, Německa, Polska a Slovenska - se vzájemně zúčastní připomínek událostí z roku 1989 v každém z těchto států. "Oslavy se uskuteční vždy v rámci výročí nějaké významné události v dané zemi. Řetězec oslav začne v červnu ve Varšavě," potvrdil informaci HN Hynek Kmoníček, šéf zahraničního odboru Hradu.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



