Lidé, kteří zhodnocují své peníze v investičních fondech, vydělají v budoucnu víc. Podmínky, podle nichž platí fondy a jejich účastníci daně, se totiž změní.

A zřejmě dojde na plán, s nímž loni na podzim ve sněmovně neuspěl bývalý ministr financí Miroslav Kalousek. Jádrem bylo zrušit nynější pětiprocentní zdanění zisku samotného fondu a ponechat jen to, že výnosy podílníků se krátí o patnáct procent u fyzických osob. U firem by srážková daň byla devatenáct procent. Na podílníky fondů by tak zbylo více peněz.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se