Na účet radnice v Černošicích u Prahy dorazilo před pár týdny 1,2 milionu korun od společnosti Eko-kom. Šlo o roční odměnu za to, že obec má v ulicích kontejnery na prázdné obaly a platí si za jejich vyvážení. "Je to pro nás vítaný příspěvek. Pokryje nám osmdesát procent nákladů, které s tříděným odpadem máme," pochvaluje si starosta Filip Kořínek.

Černošice jsou jednou z tisíců obcí zapojených do systému, v němž Eko-kom ročně přerozdělí 1,5 miliardy od podniků, které uvedou na trh jakékoliv zboží balené ve skle, plastu, kovu či kartonu. Starosta je s touto praxí spokojen, přesto by se nebránil možnosti mít na výběr nějaký alternativní systém. "Jelikož Eko-komu chybí konkurence, nemůžeme vědět, zda platby jsou přiměřené, nebo by mohly být ještě vyšší," dodává.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se