Monopol společnosti Eko-kom, která dosud jako jediná v Česku organizovala recyklaci tříděného odpadu, je po letech v ohrožení. Konkurovat jí hodlá německá společnost Interseroh, jež by ráda vybudovala vlastní systém odběru prázdných PET lahví, skla nebo kartonů.

"Chceme vytvořit konkurenční prostředí, které by přineslo úspory jak pro firmy uvádějící na trh obaly, tak pro obce, které se starají o jejich sběr," slibuje mediální zástupce Interserohu Jan Klíma. Firma, která je součástí evropské skupiny Alba, si již v Česku založila pobočku a v příštích týdnech požádá ministerstvo životního prostředí o příslušnou licenci. "Vstup na český trh bereme jako dlouhodobý projekt, který zahrne také vybudování celého administrativního zázemí," dodává Klíma.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se