Středeční debata předsedů stran zastoupených v Poslanecké sněmovně při příležitosti 15 let od vstupu ČR do Severoatlantické aliance ukázala, v jak neutěšeném stavu česká politická debata o zahraniční a bezpečnostní politice je. To, že všech sedm předsedů sedělo za jedním stolem, mluvilo o výdajích na obranu, a dokonce s výjimkou KSČM podepsalo deklaraci, v níž se zavázali k další diskusi, je v českém prostředí obrovský úspěch organizátorů konference, sdružení Jagello a ministerstva obrany. Je to ale zároveň zoufale málo.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se